Умови доступності до закладу освіти для осіб з особливими освітніми потребами

Дата: 15 липня 2020 о 12:37, Оновлено 27 вересня 2021 о 09:30
Автор: Хомин Т. М.

В Розточківській гімназії Витвицької сільської ради ТГ Калуського  району Івано-Франківської області сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами,  забезпечено їх безперешкодним доступом до всіх приміщень школи.

З 21 жовтня 2019 року у закладі відкрито  8 клас з інклюзивною формою навчання;

працює асистент вчителя,  психолог, логопед;

є можливість отримати додаткові освітні послуги - індивідуальні корекційно-розвиткові заняття  практичного психолога, логопеда (при ІРЦ);

для дитини з інклюзивною формою навчання адаптовано навчальні програми та плани, створено позитивний клімат шкільного середовища;

розроблена індивідуальна програма розвитку;

створено належні умови для перебування у закладі дітей з особливими освітніми потребами:

• необхідні місця руху обладнані поручнями;
  • зроблено помітки на сходах;
  • організовано чергування;
  • в належному стані утримуються туалети;
  • в належному стані утримуються класні кімнати, спальні, ігрові.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення, враховано використання кольорів, розташування меблів і обладнання відповідно до санітарних вимог. У закладі дотримується тепловий режим. Працює харчоблок. Забезпечується регулярність вологого прибирання, використання всіх видів провітрювання.

Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.

Витвицька сільська рада об'єднаної територіальної громади

Долинського району Івано-Франківської області

РОЗТОЧКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ

НАКАЗ

21  жовтня 2019 року                  с. Розточки                                 №121

Про організацію

інклюзивного навчання

у  2019-2020 навчальному році

Відповідно до Законів України «Про освіту(стаття 37), «Про загальну середню освіту»(стаття 21), «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»(статті 4,22),Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх  навчальних закладах» від 15 серпня 2011 р. №872,Постанова КМУ від 09.08.2017р. №588 «Про внесення змін дол. Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах»,листа Міністерства освіти і науки України від 18.05.2012р. №1/9-384 «Про організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах»,листа МОНУ від 12.07.2017 р. №1/9-385 «Про навчальні плани та організацію навчально-виховного процесу для учнів з особливими освітніми проблемами загальноосвітніх навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році»,наказу МОНУ від 21.07.2017 р.№1081 «Про затвердження Типового навчального плану для дітей з інтелектуальними порушеннями помірного та тяжкого ступеня(початкова школа),розпорядження КМУ від 09.08.2017 р. №526-р «Про Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та плани заходів з реалізації її 1 етапу», листа Міністерства освіти і науки України від 28.09.2013 р №1/9-694 «Щодо введення посади вихователя (асистента вчителя) у загальноосвітніх навчальних закладах з інклюзивним навчанням»,листа Міністерства освіти і науки,молоді та спорту України від 25.09.2012 р.№1/9-675 «Щодо посадових обов’язків асистента вчителя»,висновку психолого-медикопедагогічної консультації(протокол від 30.06.2017 року №1244-в),засідання педагогічної ради  № 2 від 11 січня 2019 року з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання,їх соціалізації та інтеграції в суспільство.

НАКАЗУЮ:

1. Утворити у 2019-2020 навчальному році клас з інклюзивним навчанням-8 клас – 18 учнів в т.ч. 1 учениця із порушенням інтелектуального розвитку Дзеса Андріана Богданівна,класний керівник Данилів Леся Іллівна.

2. Затвердити такий склад педагогічних працівників для організації інклюзивного навчання Дзеси Андріани Богданівни,учениці 8 класу:

Перелік навчальних предметів

Данилів Л.І.

Разом

25 годин

3. Призначити Лаврович Лесю Степанівну на посаду асистента вчителя в інклюзивному класі з навантаженням 1 ставка (25 годин/тиждень).

4. Затвердити посадові обов’язки асистента вчителя.

5. Створити команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у складі:

- директора Хомин Тетяни Миколаївни;

- заступника директора з навчально-виховної роботи Полосенко Надії Михайлівни;

- класного керівника 8 класу Данилів Лесі Іллівни;

- асистента вчителя Лаврович Лесі Степанівни;

- соціального педагога Ваків Христини Андріївни.

6. Членам команди психолого-педагогічного супроводу:

6.1 Скласти індивідуальну програму розвитку дитини ,в якій зазначити загальну інформацію про неї, наявний рівень знань і вмінь,  розвитку, адаптацію навчального матеріалу, технічні пристосування, додаткові послуги (корекційно-розвиткові заняття) та затвердити у директора гімназії.

7. Вчителям,які викладають в інклюзивному класі:

7.1 Оцінювання навчальних досягнень учениці з особливими освітніми потребами здійснювати згідно з Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів,затвердженими наказом Міністерства освіти і науки,молоді та спорту України від 11.04.2011 року №329,зареєстрованим у Міністерстві юстиції  України 11 травня 2011 р. за №566/19304, та обсягом матеріалу,визначеним індивідуальною навчальною програмою.

7.2 Залучити Дзесу Андріану до позакласної та позашкільної роботи з урахуванням її інтересів,нахилів,здібностей,побажань,віку,індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності та стану здоров’я.

8. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Полосенко Н.М.

Директор гімназії:                            Тетяна Хомин

З наказом ознайомлено:                   Надія Полосенко

Леся Лаврович

Леся Данилів

Христина Ваків

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.