Річний звіт про діяльність закладу освіти
Керуючись основними документами про організацію освітньої роботи в тому числі проведенням методичної роботи з педкадрами: Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», Указу Президента України від 25.06.2013 №344/2013 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», Концепцією Нової української школи, затвердженою рішенням колегії МОН України 27.10.2016, указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженою наказом МОН від 16.06.2015 №641; Державними стандартами початкової загальної освіти та базової і повної середньої освіти, та з метою розбудови нового освітнього середовища, вдосконалення професійної майстерності педагогів, покращення якості надання освітніх послуг, забезпечення національно-патріотичного виховання дітей та молоді в гімназії видано наказ від 28.08.2020 р. № 73 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2020/2021 н.р.»
Розточківська гімназія - загальноосвітній навчальний заклад комунальної форми власності, який підпорядковується відділу освіти Витвицької територіальної громади, діє на підставі Статуту. Гімназія працює за п’ятиденним робочим тижнем в одну зміну.
У 2020-2021 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків, подальше впровадження профільного навчання.
Педагогічний колектив у своїй діяльності керувався річним планом роботи гімназії. Протягом першої половини вересня вчителями було сплановано навчальну і виховну роботу, складено загальношкільний графік виховних заходів, роботу гуртків, факультативів, роботу бібліотеки.
Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту. Освітній процес відбувався в одну зміну.
Методична робота у 2020/2021 навчальному році була спрямована на вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, підвищення фахового рівня вчителів гімназії, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних та загальних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів.
У 2020/2021 навчальному році педагогічний колектив гімназії продовжив роботу над методичною проблемою «Формування та розвиток компетентного випускника».
Головними завданнями методичної роботи є:
- ознайомлення з нормативно-правовими документами, які визначають державну політику в галузі освіти;
- використання на практиці сучасних інформаційних та комунікативних технологій у системі науково-методичної роботи;
- упровадження концепції Нової української школи;
- вплив методичної роботи на результативність освітнього процесу;
- створення умов для зародження, оцінювання та використання педагогічного досвіду.
З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2020/2021 навчальний рік.
В 2020-2021 н. р. було організовано роботу шкільних методичних об'єднань:
початкових класів – керівник Мадиняк Л. І.
предметів гуманітарного циклу – керівник Коцур Л. Ю.
природничо-математичного циклу – керівник Шикор М.М.
класних керівників – керівник Данилів Л.І.
Затверджено плани їхньої роботи, методичні проблеми, над якими працювали методичні об’єднання, визначено керівників з числа досвідчених педагогів. Робота методичних об'єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність методичних об’єднань було сплановано на основі річного плану роботи гімназії. Кожне методичне об’єднання провело по 4 засідання, робота яких проводилась за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об'єднань обговорювались як організаційні питання (рекомендації МОНУ, обласної конференції, рекомендації щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2020-2021 н. р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення підсумкових контрольних робіт у 5-8 класах), так і науково-методичні питання.
Протягом року проводилися методичні наради з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо. З метою загальної теоретичної підготовки педагогічного колективу до впровадження в практику методичної теми впродовж року були проведені круглі столи, школа молодого вчителя з питань обґрунтування вибору проблеми, визначення її місця у системі важливих ідей і закономірностей методики викладання предметів. Кожен керівник методичного об'єднання, ретельно проаналізувавши діяльність методичного об’єднання перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, зокрема посилена увага роботі з обдарованими учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації в фахових виданнях, узагальнення досвіду в професійний портфоліо вчителя-предметника тощо.
У закладі освіти працює школа молодого вчителя, основною метою якої є допомога в організації педагогічної діяльності молодим вчителям.
Важлива роль в організації методичної роботи належить шкільному методичному кабінету. В кабінеті зібрані матеріали творчих знахідок, атестаційні матеріали, зразки уроків, позакласних заходів, фахові журнали, газети, картотека методичної літератури, матеріали для роботи над проблемою школи тощо. Комплекс методичних заходів, які проводилися в рамках цих методоб'єднань, носили пошуковий, науковий, дискусійний характер.
Роботу шкільного методичного кабінету було організовано за кількома напрямками:
- забезпечення вчителів необхідною сучасною інформацією про надбання педагогічної науки та практики ( з цією метою забезпечено доступ до світової мережі Інтернет, створено картотеку науково-методичної літератури);
- стимулювати вчителів до впровадження елементів інноваційних технологій у практичну діяльність;
- накопичення та зберігання власних доробок вчителів гімназії, забезпечення умов для ознайомлення з ними всього педагогічного колективу;
- забезпечення вчителів навчальними програмами, програмами спецкурсів, факультативів, інструкціями, рекомендаціями тощо.
Триває поповнення методичного кабінету сучасною педагогічною літературою та методичними матеріалами про роботу вчителів гімназії. Протягом року значна увага приділялася самоосвіті вчителів. Дане питання обговорювалось на засіданнях методоб'єднань. Учителі підвищували свою кваліфікацію відповідно до графіка проходження курсової підготовки вчителів при ОІППО, регулярно звітували про проходження курсів. Новим у проходженні курсів є те, що кожен педагогічний працівник проходить курси щорічно. Також багато вчителів проходили різні вебінари та онлайн-навчання на платформах Всеосвіта, Едера та інших.
Педагогами гімназії цікаво і змістовно проведені предметні тижні: з 28.09 по 09.10 - тиждень довкілля (вихователь Флишка Г.П.), з 09.11 по 13.11 - тиждень початкової освіти (вчитель Мадиняк Л.І.), з 07.12 по 11.12 - природничо-математичний тиждень (вчитель Полосенко Н.М.), з 01.02 по 05.02 - тиждень іноземної мови ( вчитель Данків Т.В.), з 11.05 по 14.05 - тиждень книги ( бібліотекар Шкуленда Л.С.) та тиждені безпеки життєдіяльності, безпеки дорожнього руху (педагог-організатор Ільницька І.Я.). Вчителі добре продумали плани проведення тижнів, організували відкриті уроки з використанням ІКТ, виховні заходи, конкурси, вікторини та ін.. Всі матеріали тижнів оформлено в папки.
У зв’язку з впровадженням карантину не проведені заплановані тиждень української мови, літератури та зарубіжної літератури, тиждень суспільствознавчих дисциплін.
У серпні 2021 року проведено огляд кабінетів. Підсумки роботи розглянуто на нарадах при директорові.
У зв’язку з карантинними обмеженнями було проведено тільки олімпіаду з християнської етики. Учні, підготовлені вчителем християнської етики Данилів Леся Іллівна взяли участь в олімпіаді з християнської етики. Учень 6 класу Василів Василь зайняв ІІ місце.
Учні були активними учасниками онлайн-олімпіад та конкурсів з англійської мови.
Протягом 2019/2020 н.р. обдаровані діти залучалися до участі у різноманітних заходах, конкурсах. Команда гімназії зайняла ІІ місце у конкурсі «Земля кричить SOS».
З метою ознайомлення з нормативними документами, Державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо протягом навчального року проводились методично-оперативні інструктивно-методичні та наради. Кожен керівник методичного об’єднання, ретельно проаналізувавши діяльність об’єднання, перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на 2021/2022 н.р.
У 2020/2021 н.р. проведено 2 засідання атестаційної комісії (9 жовтня, 30 березня). Затверджено план роботи атестаційної комісії на 2020/2021 н.р., список педагогічних працівників, які підлягають атестації, графік проведення засідань атестаційної комісії. У ІІ семестрі вивчено результати роботи педагогічних працівників та проведено творчий звіт.
У відповідності до рішення атестаційної комісії ІІ рівня
Волковецька Лідія Юріївна, вчитель біології та хімії, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст вищої категорії" та присвоєно педагогічне звання " учитель-методист".
У відповідності до рішення атестаційної комісії І рівня
- Хомин Тетяна Миколаївна, вчитель української мови та літератури, присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».
- Шикор Марина Михайлівна, вчитель географії та історії, присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».
В 2021-2022 н.р будуть атестуватися такі вчителі :
Настасяк Н.М. – вчитель початкових класів;
Полосенко Н.М. – вчитель математики;
Ільницька І.Я. – вихователь ЗДО.
В цілому у 2020/2021 н.р. проведено 7 засідань педагогічної ради.
Педагогічний колектив гімназії у 2020-2021 навчальному році проводив цілеспрямовану роботу на покращення якості викладання навчальних предметів, творчий пошук нових, ефективних форм і методів навчання і виховання учнів, подальше підвищення педагогічної майстерності, удосконалення форм і методів індивідуального розвитку особистості. У закладі освіти створено умови для самореалізації особистості кожного учня.
Вивчення навчального матеріалу предметів інваріантної та варіативної складових робочих навчальних планів у 2020-2021 навчальному році завершено; зміст та обсяг з усіх дисциплін відповідає чинним навчальним програмам. Навчання здійснювалося як у очному форматі так і з використанням дистанційних технологій, з використанням платформ class room, google mit.
На початок 2020-2021 навчального року в закладі освіти навчалося 83 учні та 16 вихованців, за навчальний рік вибуло 2 учні та 1 вихованець, на кінець року стало 81 учень та 15 вихованців.
9-ий клас закінчили 18 учнів. Згідно наказу учні були звільненні від проходження ДПА. 11 червня 2021 року відбудеться вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту.
Згідно з планом роботи на 2020-2021 навчальний рік та планом внутрішньошкільного контролю за рівнем освітнього процесу у 2020-2021 навчальному році проведено вивчення рівня навчальних досягнень учнів, стану викладання та якості знань з хімії та біології, історії та географії. Результати контролю узагальнено в наказах, обговорено на засіданні педагогічної ради.
Класними керівниками проведено ряд виховних заходів. Особливо хочемо відзначити такі з них: конкурс на кращу осінню та квіткову композиції, шкільний ярмарок, прийом у козачата, конкурс малюнка на тему протидії насилля та інші.
В цілому план заходів щодо організації методичної роботи в школі протягом 2020/2021 навчального року виконаний.
Проте необхідно:
- працювати над удосконаленням уроків, як основної форми роботи;
- усунути недоліки в інформаційному забезпеченні учителів, зобов’язувати всіх вчителів використовувати ІКТ в освітньому процесі;
- систематично удосконалювати форми методичної роботи з педагогічними кадрами;
- посилити роботу з виявлення обдарованих дітей, якісно здійснювати підготовку учнів до олімпіад;
- працювати над підвищенням якості початкової та базової загальної освіти учнів, формуванням у них уміння самостійно здобувати знання, творчо застосовувати їх на практиці;
- брати участь у фахових конкурсах, презентувати педагогічну майстерність;
- працювати над створенням електронних портфоліо, методичних кейсів.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ - ЗВІТ ВИХОВНОЇ РОБОТИ (за посиланням)
https://drive.google.com/drive/folders/19cklw6CE9bhGeA0PIvinO3tSfjjx3rhE?usp=sharing